Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

Приємним подарунком до 10-річного ювілею, який архів відзначатиме 12 травня 2017 р., стало чергове надходження документів та друкованих видань від родини Кохно, відомих релігійних і громадських діячів української діаспори у США.

Наразі до ЦДАЗУ надійшли в дар діаспорні періодичні видання та книги із приватної бібліотеки-архіву родини Раїси та св. п. Валентина Кохна (США). Цікавими для дослідників стануть книги із дарчими написами відомих культурно-освітніх діячів української діаспори, зокрема, твори Ганни Черінь, Докії Гуменної, Леоніда Полтави, Ігора Качуровського, Володимира Радзикевича, Едварда Козака, Івана Франка з ілюстраціями Едварда Козака, Якова Гніздовського та ін.

Серед архівних документів, що надійшли до ЦДАЗУ, на особливу увагу заслуговують спогади св. п. Валентина Кохна «З стежки Лебединого лісу в далекий світ Европи та Америки. Спогади», присвячені пам'яті тих, хто віддав життя за Рідну Церкву, та спогади його брата, Тараса Кохна, про Всеукраїнський церковний собор у Софії Київській (1921 р.), де було проголошено відтворення Української незалежної (автокефальної) православної церкви.

Колектив архіву дякує п. Раїсі Кохно за цінний дар та сподівається на подальшу плідну співпрацю у поповненні ЦДАЗУ архівними документами, що висвітлюють життя, громадську і релігійну діяльність української діаспори в Європі та США, становлення УАПЦ, створення та діяльність Українського Православного Братства імені митрополита Василя Липківського, головою якого до 2010 р. був св. п. Валентин Кохно – багатолітній оборонець ідеї автокефалії УПЦ.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2018 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.