Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 
П'ятниця, 10 лютого 2017, 13:30

9 лютого 2017 р. співробітники Центрального державного архіву зарубіжної україніки Галина Горбунова та Надія Лихолоб взяли участь у презентації спільного українсько-румунського проекту – монографії румунського дипломата, історика Вадима Гузуна та українського історика, дослідника української політичної еміграції в країнах Південно-Східної Європи Валерія Власенка «Під слідством СМЕРШ: Офіцер ССІ і лідер української еміграції в Румунії за матеріалами СБУ (1944–1947)». Книгу присвячено видатному українському діячеві, лідеру міжвоєнної української військової еміграції в Румунії, учаснику української революції 1917–1921 рр. Гнатові Порохівському.  
Захід, який проходив у Дипломатичній академії України при МЗС України за сприяння Посольства Румунії в Україні, відкрили її ректор В’ячеслав Ціватий та проректор з наукової роботи і міжнародних зв’язків Наталія Татаренко.  
Про багаторічну роботу над монографією розповіли її автори – Вадим Гузун та Валерій Власенко. Зокрема, Валерій Власенко зауважив, що одним із архівних джерел досліджень української еміграції в Румунії стала колекція документів, яка у 2007 р. надійшла на зберігання до ЦДАЗУ від Ольги Андрич-Порохівської (Румунія) за сприяння МЗС України (ф. 1. Колекція документів діячів політичної та воєнної еміграції в Румунії міжвоєнного періоду).  
Один примірник монографії був переданий авторами у дар ЦДАЗУ. Окрім того, Вадим Гузун подарував архіву свою книгу «Indezirabilii: aspecte mediatice, umanitare si de securitate privind emigratia din Uniunea Sovietica in Romania interbelica» (2013).

 


Фоторепортаж

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2018 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.