Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 
Понеділок, 26 вересня 2016, 09:42

До ЦДАЗУ надійшли в дар документи і періодичні видання із приватних архівів родин Петра та Олі Матули, Юрія та Анни Петренків - відомих українських громадських і церковних діячів у США.

Серед переданих періодичних видань та документів великий інтерес для дослідників Української Православної Церкви в США представляє журнал "Віра", який видає Об’єднання Українських Православних Сестрицтв у США. Цікавими для дослідників української діаспори будуть й інші друковані видання і документи, які розкривають громадську та церковну діяльність української громади в США, у т.ч. і щодо визнання Голодомору в Україні геноцидом, будівництва пам’ятника Митрополитові Василю Липківському (автором ідеї та найактивнішим учасником його створення був саме п. Петро Матула), Українського Православного Собору Св. Ап. Андрія Первозванного (Сілвер Спрінг, Меріленд), становлення і діяльності Свято-Андріївської парафії з моменту її утворення у 1949 р. тощо.

Колектив архіву дякує п. Олі Матулі за активну участь в отриманні такого дару та має надію на подальшу плідну співпрацю.

Фоторепортаж

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2018 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.