Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 
П'ятниця, 22 липня 2016, 10:02

З сумом повідомляємо, що на 93 році життя померла Ганна Черінь – письменниця, поетеса, громадська діячка, автор поетичних творів, оповідань, подорожніх нарисів, репортажів, п’єс, творів для дітей, перекладів, статей та публікацій різної спрямованості.

 

Галина Іванівна Паньків (у дівоцтві Грибінська) – таким є справжнє ім’я та прізвище письменниці – народилася 29 квітня 1924 р. у Києві. Писати вірші почала ще в школі, після закінчення якої стала студенткою філологічного факультету Київського університету, але війна стала на заваді навчанню. Під час війни Г. Черінь опинилася в Німеччині, згодом кілька років перебувала у Ді­Пі таборі в м. Гайденау. У 1950 р. Г. Черінь з маленькою донечкою Інною емігрувала до США. У 1953 р. – закінчила лінгвістичний факультет Чиказького університету, у 1966 р. там же набула фах бібліотекаря. З 1964 по 1988 рр. працювала у відділі міжнародного обміну з країнами Східної Європи в Регенштайн бібліотеці Чиказького університету. Ганна Черінь – була членом Об’єднання українських письменників «Слово», Українських письменників літератури для дітей і молоді ім. Л. Глібова, Українського золотого хреста, Союзу українок Америки, тривалий час була секретарем Українського бібліотекарського товариства Америки. У 1993 р. Г. Черінь було обрано до Спілки письменників України. У 1988 р. письменниця оселилася в м. Порт Шарлотт (Флорида, США), де поринула в роботу Українського релігійного і культурного осередку ім. св. Андрія в Норт Порті, в різні роки очолюючи відділ преси та культурно­освітній відділ.

 

Загалом, Ганна Черінь видала близько п’ятдесяти книг найрізноманітнішої тематики, що побачили світ у Німеччині, США, Канаді, Аргентині та Україні. Крім того, її твори десятиліттями публікувалися в закордонних та вітчизняних періодичних виданнях.

 

Наприкінці 2000­-х рр. розпочалася плідна співпраця письменниці з Центральним державним архівом зарубіжної україніки. Так, у 2009–2011 рр. вона передала комплекс архівних документів, які після науково­технічного опрацювання утворили опис № 1 та № 2 фонду особового походження № 22 «Черінь Ганна (Грибінська Галина Іванівна, за чоловіком – Паньків, 1924 р. н.), відома українська поетеса, письменниця, громадська діячка (США)». Документи хронологічно охоплюють період з 1947 по 2011 рр. та розкривають життєвий шлях Г. Черінь, її громадську діяльність (зокрема, в Українському релігійному і культурному осередку ім. св. Андрія в Норт Порті (Флорида, США)), а найголовніше – висвітлюють всі без винятку напрями її творчості.

 

Колектив Центрального державного архіву зарубіжної україніки глибоко сумує і висловлює співчуття рідним та близьким Ганни Черінь.

 

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2018 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.