Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

Про виставку «Ми – діти твої, Україно!»


1 червня 2016 р. о 14:00 у Київському міському будинку учителя (м. Київ, вул. Володимирська, 57) відбулось відкриття документальної виставки «Ми – діти твої, Україно!», присвяченої Міжнародному дню захисту дітей.


Виставку відкрила директор архіву, кандидат історичних наук І. М. Мага. З привітальними словами виступили український поет, державний і громадський діяч, Герой України, голова Товариства «Україна-Світ» І. Ф. Драч, голова секретаріату Товариства «Україна-Світ» А. Є. Кендзера, начальник відділу міжнародного співробітництва та зв’язків з іншими установами Державної архівної служби України Ю. А. Прилепішева, заступник директора департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України М. Є. Подюк, директор Центрального державного архіву громадських об’єднань України О. В. Бажан.

Також на відкриття виставки завітали представники Міністерства закордонних справ України, центральних державних архівів, музеїв, вчителі та учні київських шкіл і гімназій, засобів масової інформації та ін.

Приємним сюрпризом для відвідувачів став виступ переможців Всеукраїнського телевізійного дитячого пісенного фестивалю-конкурсу «Соловейко України» Анни-Марії Миронової та Юлії Котлінської.

Виставковий проект є результатом співпраці Центрального державного архіву зарубіжної україніки з Центральним державним архівом громадських об’єднань України, Товариством «Україна-Світ» (Україна), Київським міським будинком учителя, Українською недільною школою в Афінах «Трембіта» (Греція), Українською школою «Веселка» в Гаазі (Королівство Нідерланди), Українською закордонною школою ім. Лесі Українки в Неаполі (Італія), Українською школою «Еллісів» в Осло (Норвегія) за підтримки Міністерства закордонних справ України та Державної архівної служби України.

Основу експозиції складають маловідомі широкому загалу документи Центрального державного архіву зарубіжної україніки про діяльність окремих українських громадських організацій Європи, Канади та США щодо захисту прав дітей в усьому світі, а також документи від початку ХХ століття до сьогодення, що розповідають про навчання та розвиток дітей українських емігрантів, виховну роль родини, школи, друкованого слова та релігійно-моральних чинників, нерозривно пов’язаних з національними елементами.

Гармонійним доповненням архівних документів стали образотворчі роботи учнів закордонних українських шкіл, художні твори переможців щорічного Міжнародного конкурсу дітей та юнацтва українського зарубіжжя «Моя Україна», що розкривають життя та світогляд дітей української діаспори, їх бачення України як своєї Батьківщини.

Представлені архівні документи та дитячі образотворчі роботи мають надзвичайну вагу у побудові українського світу за кордоном, а відтак є визначальним фактором гуртування української діаспори, збереження релігійної, культурної і національної ідентичності зарубіжних українців.

Виставка отримала широкий резонанс у соціальних мережах українських закордонних шкіл та діаспори. Також колектив ЦДАЗУ отримав лист від директора Української школи «Веселка» в Гаазі (Нідерланди) п. Олександри Фарими з подякою за участь у підготовці виставки, в якому підкреслено, що «цей спільний проект в організації міжнародної мандрівної виставки стане неординарною подією як в Україні, так і за її межами, і особливо в осередках проживання української діаспори, а Ваш архів поповниться новими архівними документами».

Статусу мандрівної виставка набуває уже з червня 2016 р., і першим пунктом її експонування мають стати Нідерланди.

З виставкою можна ознайомитися у Київському міському будинку учителя (вул. Володимирська, 57) до 13 червня 2016 року.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2018 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.