Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 
Вівторок, 18 листопада 2014, 12:43

Історії розвитку українського спорту була присвячена документальна виставка, яку презентував 14 листопада Центральний державний архів зарубіжної україніки в приміщені Київського міського будинку учителя. Виставка мала назву «Український спортивний рух на еміграції» і гармонійно поєднала в собі такі, на перший погляд, різновекторні напрями, як історія і спорт. Не даремно, куратор виставки О. Гуменюк обрала головною тезою вислів відомого українського громадсько-політичного діяча, вченого В. Проходи (1890–1971): «Лише здорова нація здатна до оборони та здобуття своєї незалежності».

 

 На виставці були присутні співробітник Національного олімпійського комітету Є. Оніскевич, відомі спортивні журналісти, Д. Нагорний і А. Волошин, науковці, представники громадськості і ЗМІ. Варто відмітити, що через документи ЦДАЗУ вперше була представлена маловідома інформація з історії українського олімпійського руху 1960-х рр. «Завдяки цій виставці я дізнався, що українські спортсмени за кордоном намагалися створили власний Олімпійський комітет і виступити окремою від СРСР командою на Олімпійських іграх 1960 р. в Римі. На жаль, таким прагненням українських емігрантів не судилося здійснитися. Але, як прецедент це дуже несподівана для мене сторінка українського спортивного руху на еміграції», - відмітив Є. Оніскевич.

 

 В експозиції представлені фотографії спортивних команд та змагань, в яких брали участь українці за кордоном, документи, що ілюструють становлення та розвиток українського сокільського та пластового рухів у ХХ столітті в царині спорту, а саме: журнали «Український сокіл» та «СКОБ», Десять заповідей українського «Сокола», афіші тощо.

 

 Ознайомитися з експозицією можна до 21 листопада.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.