Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 
Середа, 03 квітня 2019, 15:26

До ЦДАЗУ надійшли в дар документи, діаспорні періодичні видання та книги від Ольги Матули – відомої української громадсько-політичної та релігійної діячки у США.

Серед переданих документів на увагу заслуговує листування (оригінали) Ольги Матули з Джеймсом Мейсом, виконавчим директором Комісії США по Голоду в Україні та Вірою Лісовою, учасницею українського правозахисного руху та жінкою Василя Лісового; листування Петра Матули з головою Фундації ім. І. Багряного Олексієм Коновалом та бюлетені Фундації; аудіозапис проповідей митрополита УАПЦ Василя Липківського до 125-річчя від дня його народження у виконанні Миколи Француженка; листування Фонду допомоги Україні Сестрицтва Св. Ольги при парафії УПЦ Св. Андрія Первозванного (метрополія Вашингтона). Фонд майже протягом 30 років провадить гуманітарну допомогу сиротинцям, школам, релігійним установам, пенсіонерам в Україні. Останнім часом Фонд допомоги Україні активно підтримує військових АТО, ранених, осиротілі родини та переселенців, які були змушені виїхати з Донбасу та Криму.

Також, за сприяння Ольги Матули, на постійне зберігання до ЦДАЗУ надійшли документи з приватного архіву Константина Степового, відомого українського публіциста, громадського та церковного діяча в США, які передала донька К. Степового – Ольга Степова (Коффі).

Серед періодичних видань та книг, що надійшли до архіву, є екземпляри часописів «Новини з Академії» УВАН у США, інформаційні бюлетені Української бібліотеки імені Симона Петлюри, поезії Мусія Матули, монографії та книги з історії Української революції 1917–1921 рр., мистецькі каталоги тощо.

Колектив архіву щиро вдячний п. Ользі Матулі за передавання такого цінного дару та має надію на подальшу плідну співпрацю.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.