Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 
Вівторок, 12 лютого 2019, 14:48

 

10 лютого у Культурному Центрі Посольства України в Грецькій Республіці (Афіни) відбувся тематичний вечір «100 років Соборності України», яким завершилася низка культурно-освітніх заходів української діаспори у Греції з відзначення цієї ювілейної дати. Під час заходу була репрезентована міжнародна мандрівна документальна виставка «Загартовані безсмертям», підготовлена Центральним державним архівом зарубіжної україніки до відзначення 100-річчя Армії УНР.

Захід відбувся за сприяння Центру підтримки і розвитку української культурної спадщини «Трембіта» під егідою Посольства України в Грецькій Республіці та за участі представників усіх українських об’єднань Греції, грецької громадськості, Греко-Української Палати, лідерів та представників інших національних меншин Греції, релігійної громади, журналістів, учнів українських шкіл.

Про історичний спадок і сучасні реалії творення української держави зазначив у своєму виступі перед учасниками зібрання Посол України Сергій Шутенко.

Виставку «Загартовані безсмертям» представила Алла Лобач, голова Центру підтримки і розвитку української культурної спадщини «Трембіта», яка розповіла учасникам заходу про виклики і прагнення українців сто років тому, історію українських військових сил у 1917–1921 рр., ініціаторів створення української армії, її вояків і про битви, які вела українська армія, відстоюючи державну незалежність та інші історичні факти творення Армії УНР, представлені документами виставки.

Святкову концертну програму продемонстрували також творчі колективи громадських об’єднань «Берегиня», «Український Журавлиний край», «Трембіта», Клуб українських жінок Греції.

Це вже не перший вдалий спільний проект ЦДАЗУ та Центру підтримки і розвитку української культурної спадщини «Трембіта» в Афінах. Колектив ЦДАЗУ вдячний п. Аллі Лобач за багаторічну плідну співпрацю та неоціненний внесок у формування історичної пам’яті українського народу, популяризацію української культурної і духовної спадщини у світі, гуртування української діаспори, збереження релігійної, культурної і національної ідентичності зарубіжних українців.

  
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.