Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 
Понеділок, 18 серпня 2008, 12:00
Міжнародний Конгрес "Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті"
 
У м. Львові відбувся Міжнародний Конгрес "Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті" (18-20 червня ц.р.). Ініціатором заходу був Міжнародний інститут освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету "Львівська політехніка". У Конгресі приймали участь майже 400 представників із 28 країн світу та всіх областей України. Центральний державний архів зарубіжної україніки на конгресі представляла Лихолоб Н. І, начальник відділу використання інформації документів.

В межах конгресу обговорювалась роль діаспори у просуванні українських національних інтересів у міжнародній спільноті (визнання Голодомору 32-33-го років геноцидом, прийняття проукраїнських законів, входження до ЕС, СОТ та НАТО). Розглядалися також проблеми діаспори в умовах інтеграції в чужоземне середовище та збереження національної ідентичності, роль церкви як центр формування і плекання духовності та культурно-національної тотожності українців зарубіжжя, а також перспективи розвитку нової хвилі української еміграції.

В рамках конгресу проходили круглі столи, презентації та секційні засідання, що були присвячені питанням здобутків діаспори у гуманітарній, освітній, технічній і природничій сферах, під час яких українську спільноту було проінформовано про створення Центрального державного архіву зарубіжної україніки та його місію.

У ході роботи конгресу представник ЦДАЗУ провів ряд зустрічей з Генеральним секретарем Світового Конгресу Українців (СКУ) Віктором Педенко, Головою Ради з питань етнонаціональної політики при Президентові України Геннадієм Удовенко, Головою Правління Міжнародного благодійного фонду "Україна 3000" Олександром Максимчуком, та представниками закордонних громадських організацій української діаспори Канади, США, Бразилії, та країн Европи.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.