Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

Головний архівіст ЦДАЗУ Надія Лихолоб взяла участь у роботі Міжнародного форуму бандуристів (Київ, 19–22 жовтня 2018 р.), присвяченого надзвичайно важливій події в історії розвитку української культури, а саме: 100-річчю від дня заснування першого професійного колективу бандуристів – Київського кобзарського хору, історію і традиції якого продовжили Українська капела бандуристів імені Тараса Шевченка (Північна Америка) та Національна заслужена капела бандуристів України імені Г. І. Майбороди.

Міжнародний форум бандуристів – спільний україно-американський проект, що став можливий завдяки ініціативі Української капели бандуристів імені Тараса Шевченка (Північна Америка) та Українського культурного фонду.

Під час форуму були проведені різні заходи з метою спільного розвитку і промоції українського національного мистецтва у світі та побудови ефективної платформи обміну досвідом між фахівцями з бандурного та хорового мистецтва з України та країн, осередків проживання української діаспори в освітній, науково-дослідницькій та мистецькій галузях. Зокрема, були проведені круглий стіл, науково-теоретична конференція, низка панельних дискусій, презентації мистецьких розвідок; сучасних культурно-мистецьких проектів, присвячених бандурному мистецтву, майстер-класів та воркшопів від провідних світових виконавців (з України, США, Канади, Аргентини, Австралії та ін.), а також майстрів з виготовлення інструментів тощо.

У межах роботи форуму Надія Лихолоб ознайомила його учасників із діяльністю ЦДАЗУ, зокрема з виставковою діяльністю архіву та останніми виставковими проектами мистецького напряму.

Окрім славнозвісної Української капели бандуристів імені Тараса Шевченка (Північна Америка), у роботі форуму взяли участь представники Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г. І. Майбороди (Юрій Курач, Володимир Войт), Капели бандуристів Національної музичної академії імені П. І. Чайковського, квартету бандуристів із Канади «Бандура поза межами» (Bandura Beyond Borders), одним із членів якого є Олександер Петлюра, який продовжує музичні традиції відомої родини Олександера Петлюри (молодшого брата Симона Петлюри), Капели бандуристів імені Т. Шевченка при товаристві «Просвіта» в Аргентині (Олесь Береговий), Ансамблю бандуристів імені Г. Хоткевича з Австралії (Петро Деряжний), Віктор Мішалов (Канада) – бандурист, диригент, мистецтвознавець, фундатор Канадської капели бандуристів, Микола Дейчаківський (США) – бандурист, учасник Української капели імені Тараса Шевченка (Північна Америка) та ін.

Також у рамках форуму відбувся показ фільму «Хоробра сімнадцятка» з життя Української капели бандуристів (назва в оригіналі Music of Survival), режисером і продюсером якого є Орест Сушко (Канада) – володар численних номінацій та нагород (Еммі, Genie та ін.), звукорежисер, продюсер, член Української капели бандуристів імені Тараса Шевченка. «Хоробра сімнадцятка» – це трагічна і тріумфальна історія сімнадцяти учасників з початкового складу Української капели бандуристів, які були насильно вивезені до німецьких таборів примусової праці у 1942 р. та пройшли пекло Другої світової війни, і зрештою в 1949 р. перетнули океан і опинилися у США. У фільмі також використані документи з українських архівів.

20 жовтня за участі хору Української капели бандуристів імені Тараса Шевченка (Північна Америка) відбулася Служба Божа у Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі.

Завершиться цей тріумфальний бандурний марафон «Історичним концертом до 100-річчя Київської капели бандуристів». Вперше на одній сцені зберуться хранителі українського бандурного мистецтва з різних континентів – Українська капела бандуристів імені Тараса Шевченка (Північна Америка) і Національна заслужена капела бандуристів України імені Г. І. Майбороди (22 жовтня 2018 р., Національний академічний театр ім. Івана Франка).

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.