Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

Надія Лихолоб, головний архівіст Центрального державного архіву зарубіжної україніки, взяла участь у роботі Першого світового форуму українознавчих суботніх та недільних шкіл та V-ій Міжнародній конференції «Українська мова у світі» (Львів, 17–22 серпня 2018 р.), головним організатором яких є Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка». Форум, який зібрав понад 200 освітян із 36 країн світу, проходить на виконання Указу Президента України Петра Порошенка «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови».

Відкривати форум приїхали перша леді Марина Порошенко та міністр освіти та науки України Лілія Гриневич.

Основною темою цього заходу є українське освітнє середовище за кордоном як джерело поширення української мови, історії та культури, що є важливим для зміцнення іміджу України на міжнародній арені. Мета форуму – створення платформи для налагодження співпраці щодо поширення української мови у світі, розроблення навчально-методичних матеріалів для використання в українських суботніх та недільних школах за кордоном, а також – для обміну досвідом між педагогами, які викладають предмети українознавства. На одному з круглих столів форуму була презентована тематична добірка документів «До 85-річчя відзначення Голодомору 1932–1933 рр. в Україні», підготовлена за архівними зібраннями ЦДАЗУ у якості дидактичного матеріалу, розрахованого на загальноосвітні навчальні заклади, у т. ч. й українські закордонні школи.

Також у рамках форуму відбувся передпрем’єрний показ фільму «When we starve» («Коли ми голодуємо»), продюсером якого є Borys Buniak, доктор медицини, фахівець із гастроентерології, активний представник української діаспори у США.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.