Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

21 червня 2018 р. у приміщенні Музею Марії Заньковецької (відділ Музею театрального, музичного і кіномистецтва України) відбулося відкриття документальної виставки ЦДАЗУ «Моє життя – в житті мого народу. Творчими дорогами Павла Маскалика». Захід присвячено багатогранній особистості, актору Українського народного театру в Пряшеві (Словаччина), письменнику, поету, публіцисту, активному громадському діячеві Павлу Маскалику, який цього дня святкує своє 76-річчя.

Виставку відкрила директор ЦДАЗУ Ірина Мага, яка наголосила на актуальності повернення в Україну культурного надбання нації, зокрема таких непересічних українців як Павло Маскалик, який у 2014 році передав на постійне зберігання до архіву свою творчу і документальну спадщину, а також протягом усіх цих років підтримує дружні стосунки з ЦДАЗУ.

Вітальні слова на відкритті експозиції виголосили: заступник начальника відділ взаємодії із державними органами та інформаційно-аналітичного забезпечення Укрдержархіву Олександр Денисенко, голова Спілки архівістів України Микола Щербак, заслужений артист України Борис Лобода, завідувач Музею Марії Заньковецької Наталія Бабанська, дослідниця творчості Павла Маскалика і його довірена особа в Україні Марина Бабенко-Жирнова та ін.

Ті, хто завітав на виставку, підготовлену спільними зусиллями архівістів і музейників, мали змогу не лише зануритися у творчу атмосферу українського театру, що працював в еміграції у другій половині ХХ століття і сприяв збереженню українського слова та історичної пам’яті українського народу, а також дізнатися про життя та багатогранну творчу спадщину Павла Маскалика як актора театру, кіно і радіо, режисера, драматурга, поета, письменника, автора творів для дітей, перекладача.

Із представленими в експозиції документами і світлинами Павла Маскалика, його життєвими і творчими дорогами познайомила відвідувачів тематичної виставки начальник відділу використання інформації документів ЦДАЗУ Галина Горбунова.

У рамках цього культурно-мистецького заходу заслужений артист України Борис Лобода прочитав уривок з оповідання Павла Маскалика «Мамин сонет». А голова Спілки архівістів України Микола Щербак вручив Почесну грамоту Спілки архівістів України за успішне здійснення важливих заходів, спрямованих на сприяння розвитку архівної справи, особистий внесок у забезпечення формування НАФ документами зарубіжної україніки та з нагоди 70-річчя від дня народження першому директору ЦДАЗУ Юрію Кулінічу.

Гості заходу змогли переглянути відеоверсію документальної виставки «Моє життя – в житті мого народу. Творчими дорогами Павла Маскалика» і зробили колективне фото на згадку, щоб відправити його ювіляру в Пряшів. Виставка у Музеї Марії Заньковецької працюватиме до 5 липня поточного року.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.