Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

31 травня 2018 р. в ЦДАЗУ відбувся День відкритих дверей «До України з любов’ю», у якому взяв участь засновник Нижньокамської національно-культурної автономії «Українське товариство «Вербиченька», багаторічний голова організації українців у Татарстані (Російська Федерація), а також наш активний фондоутворювач Євген Савенко.

Лікар за фахом, який понад двадцять років мешкає поза межами Батьківщини, налагодив тривалі контакти з Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», Гуманітарним центром співпраці з діаспорою при Нижньокамському педагогічному університеті, з численними музеями: Соломії Крушельницької у Львові, Михайла Грушевського у Києві та Львові, Олександра Довженка на Чернігівщині, музеєм Симона Петлюри у Парижі та ін.

Завдяки старанням справжнього патріота України представники товариства «Вербиченька» пам’ятають про своє національне коріння, бережуть мову, традиції, культуру. Одним із основних напрямів діяльності цієї української організації є культурно-просвітницька робота, а саме регулярні проведення історичних, поетичних, літературних заходів. Цьому сприяє і виважена національна політика багатонаціонального Татарстану, зокрема, й фінансова допомога національним меншинам.

Євген Савенко – справжній архівіст, який скурпульозно збирає, зберігає і вносить свій посильний вклад у формування Національного архівного фонду України. Так, у Державному національному архіві Республіки Татарстан йому пощастило віднайти невідомі матеріали про перебування в Казані Михайла Грушевського, Дмитра Яворницького, Оксани Петрусенко, Давида Бурлюка… Деякі з цих документів вже надійшли до ЦДАЗУ.

Євген Савенко не лише збирає документи про цих видатних людей, а разом із громадою працює над увічненням їх пам’яті на Поволжі. Зокрема, у столиці Татарстану за його ініціативи вже встановленні меморіальні дошки Михайлу Грушевському, Оксані Петрусевич та Давиду Бурлюку.

У рамках зустрічі з колективом ЦДАЗУ Євген Савенко познайомився із умовами зберігання фондів у сховищах (якими залишився дуже вдоволений), мав змогу доторкнутися до стародрурків та інших цінних документів архіву тощо.

Начальник відділу використання інформації документів ЦДАЗУ Галина Горбунова провела екскурсію за документами виставки «Ми не розлучались з тобою, Україно!».

Наприкінці заходу між директором ЦДАЗУ Іриною Магою та головою Нижньокамської національно-культурної автономії «Українське товариство «Вербиченька» Євгеном Савенко був підписаний договір дарування документів.

Присутній на заході виконавчий директор Спілки архівістів України Олександр Гаранін вручив Євгену Савенку Почесну грамоту за активну і плідну співпрацю та поповнення Національного архівного фонду України документами зарубіжної україніки.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.