Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

Травень 2018 р. порадував працівників ЦДАЗУ черговим надходженням документів та друкованих діаспорних видань з приватного архіву родини Петра й Ольги Матули – відомих українських громадсько-політичних і релігійних діячів у США.

Серед переданих документів – листування Петра Матули з українським письменником Олесем Гончарем, о. Петром Маєвським, о. прот. Іваном Кульчицьким, українським малярем-іконописцем, скульптором Миколою Голодиком щодо побудови пам’ятника митрополитові Василю Липківському у Баунд-Бруці; фотографії різних етапів побудови та відкриття пам’ятника; угода Комітету побудови пам’ятника митрополиту Василю Липківському з виконавцями; листування Петра й Ольги Матули з Петром Одарченком, відомим українським мовознавцем, критиком, педагогом, дійсним членом УВАН і НТШ та ін.

Також цікавим для дослідників, після науково-технічного упорядкування, стане і листування Фонду допомоги Україні, створеного при Сестрицтві парафії УПЦ Св. Ап. Андрія Первозванного (метрополія Вашингтону, США) у 1989 р., координатором якого з моменту створення 27 років поспіль була Ольга Матула. Документи висвітлюють різносторонню діяльність Сестрицтва та Фонду, спрямованих на допомогу сиротам, хворим, переселенцям із Чорнобильської зони, воїнам АТО, церковним громадам, сільським школам і бібліотекам, виплату стипендій студентам тощо.

Колектив архіву дякує пані Ользі Матулі за передавання такого цінного дару та має надію на подальшу плідну співпрацю.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.