Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

19 квітня 2018 р. головний архівіст ЦДАЗУ Надія Лихолоб взяла участь у презентації виставки «УГКЦ – час випробувань», що відбулася у Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

Музейними засобами відтворено головні події на тернистому шляху до відродження Церкви, віддано данину пам’яті священикам і вірянам-греко-католикам. Акцент зроблено на життєписах греко-католицьких єпископату та священиків, які здійснювали душпастирську діяльність під час радянської та нацистської окупацій Галичини.

На виставці були вперше представлені широкому загалу унікальні артефакти митрополита Андрея Шептицького та о. Климентія Шептицького, патріарха Йосифа Сліпого, владики Володимира Стернюка та інших, що були надані для експонування з фондів Музею митрополита Андрея Шептицького Львівської архиєпархії УГКЦ директором о. Севастіяном. На виставці також представлені документальні свідчення з Галузевого державного архіву Служби безпеки України та Центрального державного архіву громадських об’єднань України.

У рамках виставки Надія Лихолоб ознайомила єпископа-помічника Київської архиєпархії УГКЦ Йосифа (Міляна) та семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ з основними напрямами роботи ЦДАЗУ.

У відкритті взяли участь Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, представники духовенства УГКЦ, радник Президента України Ю. Богуцький, викладачі та семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, науковці, архівісти.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.