Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

2 квітня 2018 р. з нагоди сторіччя від дня народження Федора Габелка, українського патріота, громадсько-політичного і театрального діяча, художника, письменника, видавця до ЦДАЗУ були передані особисті документи, друковані видання та світлини родини Габелків із Австралії.

Саме тут, на «зеленому континенті», мешкав і творив значну частину свого життя, народжений на Полтавщині, Федір Габелко, який торік відійшов у вічність на 99 році життя у Мельбурні (Австралія).

Федір Габелко – відомий автор майстерно виконаних портретів великих українців Тараса Шевченка, Симона Петлюри, чудових пейзажних картин, акварелей; незмінний видавець журналів «Основа», «Голос громади», «Прозріння»; учасник театральних вистав, що популяризували українську культуру серед австралійців. Його творчість та громадсько-культурна діяльність свого часу була відзначена грамотою федерального міністерства еміграції Австралії, срібною та бронзовою медалями Союзу Українських Організацій в Австралії (СУОА).

Передавання документів здійснено у рамках співпраці ЦДАЗУ та Українського центру гуманітарної інформації «Світогляд» в особі його директора Віктора Євгеновича Славінського.

Після науково-технічного опрацювання переданих документів, дослідники української діаспори матимуть можливість ознайомитися з діяльністю і творчістю відомого представника української діаспори Федора Габелка, який своєю діяльністю на культурній ниві прославляв Україну в далекій Австралії і залишився вірним Батьківщині до кінця свого життя.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.