Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

23 березня 2018 р. у читальній залі Центрального державного архіву зарубіжної україніки відбулося відкриття документальної виставки «Ми не розлучались з тобою, Україно!», присвяченої літературному життю українців за кордоном, які, перебуваючи на чужині, не тільки зберегли свою національну ідентичність, а й зробили неоціненний внесок у розвиток та популяризацію культурної спадщини українського народу, зокрема його мови та літератури.

Виставку відкрила директор ЦДАЗУ Ірина Мага, яка наголосила на актуальності експонованих документів, що повертаються в Україну і стають культурним надбанням нації завдяки нашим співвітчизникам-жертводавцям, частіше всього родичам закордонних українців, які передають до архіву творчу і документальну спадщину літераторів-емігрантів.

Вітальні слова на відкритті експозиції виголосили заступник начальника відділу контролю за переміщенням культурних цінностей Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України Інеса Татіївська, родич відомих поетів закордоння Бориса Олександріва (Грибінського) та Ганни Черінь, заслужений артист України Борис Лобода, доктор історичних наук, завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України Валентина Піскун.

Потому відбулася тематична екскурсія, яку провела начальник відділу використання інформації документів ЦДАЗУ Галина Горбунова.

Уперше на виставці демонструвалися архівні документи, що підтверджували тернистий шлях повернення в Україну творчої спадщини українських літераторів-емігрантів, зокрема Уласа Самчука, Василя Барки, Віри Вовк та важливу роль, що відіграла у цьому процесі Національна комісія з питань повернення в Україну культурних цінностей при Кабінеті Міністрів України (з 2000 року – Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон).

На відкритті виставки були присутні представники Укрдержархіву, центральних державних архівних установ, науковці, студенти столичних вишів.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.