Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

21 березня 2018 р. до ЦДАЗУ надійшли документи, періодичні та друковані видання від п. Ольги Матули, відомої релігійної і громадської діячки української діаспори у США.

Серед архівних документів на особливу увагу заслуговують документи з приватного архіву св. п. Петра Матули, у тому числі листування з релігійними, громадсько-політичними, культурно-освітніми організаціями та відомими діячами української діаспори, зокрема з патріархом і кардиналом Й. Сліпим, Св. патріархом Київським і всієї Руси-України Мстиславом І, прот. о. П. Маєвським, В. Кохно, Ю. Криволапом та іншими щодо будівництва пам’ятника митрополитові Василю Липківському в Українському пантеоні у Саут-Баунд-Бруці (США); листування з членами Об’єднання демократичної української молоді в США (ОДУМ), священником, кобзарем, художником С. Кіндзерявим-Пастухівим, відомим пропагандистом кобзарського мистецтва, видавцем журналу «Бандура» М. Досінчуком Чорним та іншими.

Також у документальному надходженні є листування, публікації, рецензії відомого редактора, публіциста, письменника, українського радіожурналіста (радіо «Свобода», «Голос Америки»), дійсного члена УВАН Миколи Француженка.

Колектив архіву дякує п. Ользі Матулі за цінний дар та сподівається на подальшу плідну співпрацю у поповненні ЦДАЗУ архівними документами, що висвітлюють життя, громадсько-політичну, культурно-освітню й релігійну діяльність української діаспори в Європі та США.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.