Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

07-08 грудня 2017 р. в м. Києві відбулася Міжнародна науково-практична конференція "Архіви в сучасному світі: виклики та завдання", співорганізатором якої виступив Центральний державний архів зарубіжної україніки. Захід було організовано з нагоди 100-ліття розвитку архівної системи в Україні з метою обговорення нагальних проблем, що виникають у практиці роботи сучасних архівів та окреслення способів (шляхів) їх вирішення.

Учасниками конференції стали представники органів влади, науковці та архівісти-практики, що представляли, центральні державні та обласні архіви, вищі навчальні заклади, наукові центри, ІТ та банківську сфери тощо. Українські архівісти зустрічали гостей з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Польщі.

Програма конференції не обмежувалася доповідями і дискусіями на пленарному засіданні і у секціях. Конференція стала ще й майданчиком для поглиблення міжнародних контактів. Під час роботи конференції було підписано Угоду про співробітництво між Спілкою архівістів України та Stowarzyszenie Archiwistów Polskich (SAP - Асоціацією польських архівістів). Відбулася протокольна зустріч Голови Державної архівної служби України Тетяни Баранової з Генеральним директором державних архівів Республіки Польща Войцехом Возняком, в рамках якої було обговорено стратегічні напрямки активізації діяльності України і Польщі в архівній сфері. У переговорах також взяли участь заступник начальника управління міжнародного співробітництва та документального забезпечення Давид Ярошенко, директор Центрального державного архіву зарубіжної україніки Ірина Мага та директор Центрального електронного архіву України Юрій Ковтанюк. Обговорено співпрацю польських колег із Центральним державним електронним архівом України та Центральним державним архівом зарубіжної україніки щодо вивчення і запозичення найсучасніших технологічних розробок з оцифрування та реставрації архівних документів, організації спільних виставок архівних документів, взаємообміну під час стажування українських і польських фахівців, наукових конференцій і інші важливі проекти двостороннього співробітництва.

Учасники конференції побували на екскурсії у Центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г.С. Пшеничного; Центральному державному історичному архіві України, м. Київ; Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України.

Приємним сюрпризом для архівної спільноти стала культурна програма, зокрема, українські пісні у виконанні колективів "Злагода" і "Кралиця" та екскурсії у Музеї історії міста Києва, Національному заповіднику "Софія Київська".

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.