Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

Пам’яті Петра Матули – друга та фондоутворювача Центрального державного архіву зарубіжної україніки 

ЦДАЗУ глибоко сумує з приводу великої втрати – минає сорок днів, як відійшов у вічність український громадський і церковний діяч в США Петро Матула – людина безсумнівної честі, з благородним серцем і щирою душею, вірний син України, життя якого було наповнене любов’ю до рідної землі.

Св. п. інж. Петро Матула народився 14 грудня 1928 р. в с. Лисича Балка, що на Черкащині. Пережив у дитячому віці жахи колективізації, Голодомор 1932–1933 рр. в Україні, радянський терор. У вирі Другої світової війни потрапив на примусову працю до Німеччини, перебував у Ді-Пі таборах, де закінчив таборову гімназію в м. Байроті й у 1949 р. виїхав до США. У 1959 р. здобув диплом магістра структуральної інженерії та протягом 35 років працював у дослідній лабораторії Морського флоту Америки в околиці Вашингтону. Був активним членом парафії св. Андрія (Сілвер-Спрінг, Меріленд, США).

Упродовж усього життя в США Петро Матула брав активну участь у діяльності українських церковно-громадських організацій: був членом Об’єднання демократичної української молоді, Фундації ім. І. Багряного, Української Американської координаційної ради, групи бандуристів у Вашингтоні та ін.

Натхнений «Проповідями» і спадщиною митрополита Василя Липківського, став автором та активним учасником побудови пам’ятника митрополитові Василю Липківському в США, який був встановлений і освячений 23 жовтня 1983 р. в Українському пантеоні у Саут-Баунд-Бруці, США.

Все життя прожив з Україною в серці, жертвував на розвиток української культури і науки та на допомогу Україні, яку любив понад усе, і залишив по собі добру пам’ять.

У цю скорботну мить складаємо співчуття родині св. п. інж. Петра Матули. Життя людське, мов тоненька нитка, обривається, зупиняючи людину на життєвій дорозі, але ми віримо, що справа Петра Матули залишиться в пам’яті українського народу назавжди.

Світла пам’ять панові Петрові Матулі.

Колектив ЦДАЗУ глибоко сумує і висловлює співчуття рідним та близьким


 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.