Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

17 жовтня директор ЦДАЗУ Ірина Мага та головний архівіст Надія Лихолоб взяли участь у відкритті мультимедійної виставки з нагоди 50-ліття Світового Конгресу Українців (далі – СКУ) «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра», що відбулось у стінах Верховної Ради України.

Захід проведено у рамках Всеукраїнської просвітницької акції з метою поширення знань про СКУ та популяризації його діяльності. Організаторами заходу виступили Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК) та Центральний державний архів зарубіжної україніки за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

Виставку презентував заступник директора МІОК Андрій Яців. У її відкритті взяли участь Генеральний Секретар СКУ Стефан Романів (Австралія), голова Світової ради засобів масової інформації СКУ Ірина Мицак (Канада), директор Української Національної Інформаційної Служби УККА Михайло Савків мол. (США), член Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Оксана Юринець, депутати Верховної Ради України та інші.

Представлені в експозиції архівні документи стосуються витоків утворення та діяльності СКУ протягом його 50-річної діяльності. Вони були передані ЦДАЗУ Фундацією імені Олега Ольжича в Україні, родиною відомого українського громадсько-політичного діяча в еміграції Павла Дорожинського та іншими закордонними українськими організаціями.

Мистецьким доповненням заходу стала виставка відомого художника-реставратора Лева Скопа «Українська Покрова».

Далі виставка «Світовий Конґрес Українців: вчора, сьогодні, завтра» презентуватиметься в Полтаві, Дніпрі, Запоріжжі, а також інших містах України, Європи та Канади.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.