Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

Працівники ЦДАЗУ Надія Лихолоб та Дмитро Решетченко взяли участь у міжнародному заході «Дні української діаспори у Львові» з нагоди 50-ліття Світового Конгресу Українців, що проходив 27–29 серпня 2017 р. у Львові, організованому Світовим Конгресом Українців (далі – СКУ) у партнерстві з Національним університетом «Львівська політехніка», Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» та ін.

Під час заходу відбулася презентація виставки, присвяченої 50-літтю створення Світового Конгресу Українців (до 1993 р. – СКВУ), одним із співорганізаторів якої був ЦДАЗУ. Серед експозиції документи із фондів архіву, що стосуються витоків утворення та діяльності СКУ.

У межах «Днів української діаспори у Львові» співробітники архіву взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст», символічних акціях «Шана героям», «Українці разом – майбутнє за нами» у «Саду Світового Українства», вшануванні пам’яті Тараса Шевченка та Івана Франка, відкритті виставки «Українські художники діаспори» у збірках Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького та ін.

Також було проведено ряд зустрічей з представниками Ради директорів СКУ, світових рад та комісій СКУ, громадсько-політичних та культурно-освітніх організацій української діаспори, під час яких обговорено можливі напрями співпраці з ЦДАЗУ.

У «Днях української діаспори у Львові» взяли участь більше 400 делегатів – представників української діаспори з різних куточків світу, культурні діячі та освітяни, представники влади області та міста, львів’яни.

Урочисті заходи завершилися урочистою академією з нагоди 50-ліття СКУ «Ремінісценції UA» про маловідомі сторінки історії України.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.