Центральний державний архів зарубіжної україніки

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 

Товариство українських інженерів Америки (ТУІА, англ. Ukrainian Engineers’ Society of America) було засновано навесні 1948 р. з ініціативи українських інженерів Мирона Лепкалюка та Романа Баранського.

Членами-засновниками ТУІА, окрім ініціаторів його створення, стали Іван Кузів, Петро Красноніс, Еміль Гузар, Михайло Малачин, Олександр Тимошенко, Михайло Родоленко, Володимир Водюк та інші.

20 листопада 1948 р. відбулися Перші Звичайні Загальні Збори, під час яких було вибрано Управу та затверджено статут Товариства. Першим головою ТУІА став інженер Володимир Богачевський. Пізніше цю посаду обіймали М. Лепкалюк, В. Рижевський, О. Тимошенко П. Шох, Ю. Гончаренко.

Основна мета діяльності організації полягала в об’єднанні українських інженерів та вчених для їх взаємного професійного збагачення та обміну знаннями; вивченні сучасного стану технологій, промисловості та економіки в Україні; розвитку соціальної та професійної мережі.

В 1954 р. з ініціативи ТУІА в Торонто відбувся Перший З’їзд українських інженерів Америки та Канади. Щороку Товариство проводить загальні збори своїх членів.

ТУІА бере активну участь у роботі українських координаційних рад, серед яких Конференція академічних товариств, Український конгресовий комітет Америки та Світовий конгрес українців.

Після проголошення незалежності України ТУІА налагодило співпрацю з науково-технічними установами нашої держави. Члени Товариства беруть участь у симпозіумах та конференціях у Києві та Львові.

 
 
     
Головна | Корисні посилання | ЗМІ про нас | Анонси | Мапа веб-сайту | Обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 - Центральний державний архів зарубіжної україніки. Всі права застережені.