Central State Archive of Foreign Archival Ucrainica

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 
Wednesday, 03 April 2019 15:26

До ЦДАЗУ надійшли в дар документи, діаспорні періодичні видання та книги від Ольги Матули – відомої української громадсько-політичної та релігійної діячки у США.

Серед переданих документів на увагу заслуговує листування (оригінали) Ольги Матули з Джеймсом Мейсом, виконавчим директором Комісії США по Голоду в Україні та Вірою Лісовою, учасницею українського правозахисного руху та жінкою Василя Лісового; листування Петра Матули з головою Фундації ім. І. Багряного Олексієм Коновалом та бюлетені Фундації; аудіозапис проповідей митрополита УАПЦ Василя Липківського до 125-річчя від дня його народження у виконанні Миколи Француженка; листування Фонду допомоги Україні Сестрицтва Св. Ольги при парафії УПЦ Св. Андрія Первозванного (метрополія Вашингтона). Фонд майже протягом 30 років провадить гуманітарну допомогу сиротинцям, школам, релігійним установам, пенсіонерам в Україні. Останнім часом Фонд допомоги Україні активно підтримує військових АТО, ранених, осиротілі родини та переселенців, які були змушені виїхати з Донбасу та Криму.

Також, за сприяння Ольги Матули, на постійне зберігання до ЦДАЗУ надійшли документи з приватного архіву Константина Степового, відомого українського публіциста, громадського та церковного діяча в США, які передала донька К. Степового – Ольга Степова (Коффі).

Серед періодичних видань та книг, що надійшли до архіву, є екземпляри часописів «Новини з Академії» УВАН у США, інформаційні бюлетені Української бібліотеки імені Симона Петлюри, поезії Мусія Матули, монографії та книги з історії Української революції 1917–1921 рр., мистецькі каталоги тощо.

Колектив архіву щиро вдячний п. Ользі Матулі за передавання такого цінного дару та має надію на подальшу плідну співпрацю.

 
 
     
Main Page | Useful Links | Media about us | Preview | Portal Map | The amendments to the Constitution of Ukraine on decentralization of power | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 Central State Archive of Foreign Uсrainica. All Rights Reserved.