Central State Archive of Foreign Archival Ucrainica

   
УкраїнськаРосійськаАнглійська
     
Верховна Рада України
Президент України
Кабінет Міністрів України
Державна архівна служба України
Міністерство Закордонних Справ
Головне управління державної служби України
Український інститут по проектуванню засобів та споруд звязку
Методичні рекомендації з питань запобігання та вре
 
Tuesday, 12 February 2019 14:48

 

10 лютого у Культурному Центрі Посольства України в Грецькій Республіці (Афіни) відбувся тематичний вечір «100 років Соборності України», яким завершилася низка культурно-освітніх заходів української діаспори у Греції з відзначення цієї ювілейної дати. Під час заходу була репрезентована міжнародна мандрівна документальна виставка «Загартовані безсмертям», підготовлена Центральним державним архівом зарубіжної україніки до відзначення 100-річчя Армії УНР.

Захід відбувся за сприяння Центру підтримки і розвитку української культурної спадщини «Трембіта» під егідою Посольства України в Грецькій Республіці та за участі представників усіх українських об’єднань Греції, грецької громадськості, Греко-Української Палати, лідерів та представників інших національних меншин Греції, релігійної громади, журналістів, учнів українських шкіл.

Про історичний спадок і сучасні реалії творення української держави зазначив у своєму виступі перед учасниками зібрання Посол України Сергій Шутенко.

Виставку «Загартовані безсмертям» представила Алла Лобач, голова Центру підтримки і розвитку української культурної спадщини «Трембіта», яка розповіла учасникам заходу про виклики і прагнення українців сто років тому, історію українських військових сил у 1917–1921 рр., ініціаторів створення української армії, її вояків і про битви, які вела українська армія, відстоюючи державну незалежність та інші історичні факти творення Армії УНР, представлені документами виставки.

Святкову концертну програму продемонстрували також творчі колективи громадських об’єднань «Берегиня», «Український Журавлиний край», «Трембіта», Клуб українських жінок Греції.

Це вже не перший вдалий спільний проект ЦДАЗУ та Центру підтримки і розвитку української культурної спадщини «Трембіта» в Афінах. Колектив ЦДАЗУ вдячний п. Аллі Лобач за багаторічну плідну співпрацю та неоціненний внесок у формування історичної пам’яті українського народу, популяризацію української культурної і духовної спадщини у світі, гуртування української діаспори, збереження релігійної, культурної і національної ідентичності зарубіжних українців.

  
 
     
Main Page | Useful Links | Media about us | Preview | Portal Map | The amendments to the Constitution of Ukraine on decentralization of power | 10-річчя ЦДАЗУ
Copyright © 2019 Central State Archive of Foreign Uсrainica. All Rights Reserved.